Oficjalna strona Wydawnictwa Pentakl
United Kingdom

etronus

Strona główna  »  Lista liderów  »  Petronus
Petronus

Petronus jest najpotężniejszym z przywódcą Savandów, jest szamanem – twórcą medalionów czasu. Stworzony z przypadku, bez wiedzy Uwendela – anioła stwórcy, zrodzony został z piasku, skał jak również z ognia.

Gdy Uwendel zasadził swe nasiona w pustynnych piaskach i skałach w tym samym czasie wulkan Carvia oddała światu swoją gorącą lawę. W pobliskich skałach, lawa przedostawała się przez zakamarki trafiając do jaskiń nieopodal pustynnych piasków. Tam też zrodził się Petronus. Nawet Uwendel nie zdawał sobie sprawy jak potężne mogą być jego dzieci.

Petronus stał się wielkim szamanem, jako jeden z nielicznych posiadł wiedzę dotyczącą medalionów czasu, jako jedyny ze swej rasy posiadł moc ognia.

Karty lidera

Petronus

Rasa

Savandowie

Savandowie to rasa pustynnych istot żyjących w symbiozie z piaskiem i skałami. Uwielbiają gorące i suche powietrze. Do rasy Savandów zaliczają się istoty stworzone z piasku i kamienia zwane w świecie Poszukiwaczami, jak również potężne robale mieszkające pod pustynnym piaskiem.

Savandowie
» metryka rasy

Siedziba

Ral Aran

Ral Aran jest siedzibą klanu Kelin Del, którego przywódcą jest Petronus. Skały położone między pustynią, a smoczymi górami ukształtowane zostały przez ostry piasek i ogień wulkanu Carvia. Petronus postanowił zamieszkać w miejscu swych narodzin, ponieważ jest to jedyne miejsce łączące dwa światy – niedostępne piaski pustyni i zielone tereny zamieszkałe przez inne rasy. Siedziba Ral Aran ukryta jest we wnętrzu skalnych jaskiń, wyrzeźbione domostwa Poszukiwaczy są niedostępne dla innych ras. Wejście do Ral Aran znajduje się na pustyni, gdzie strzegą go wielkie bestie – Piaskowce.

Ral Aran
» więcej o świecie Ithilion

Produkty

Lot nad pustyniąLot nad pustynią - zestaw bitewny

"Lot nad pustynią" to zestaw bitewny do gry Racial Wars, w którym znajdują się dwie 55-kartowe talie ras Smoków i Savandów. Zestaw ten jest w pełni samodzielną grą.

» więcej
PetronusPetronus - zestaw lidera

Zestaw lidera "Petronus" to zestaw zawierający talię Savandów opartą na piaskowym szamanie, twórcy medalionów czasu - Petronusie.

» więcej
©2011-2012 Wydawnictwo Pentakl (Trynet.pl).
Wszystkie prawa zastrzeżone.
WYDAWNICTWO PENTAKL JEST MARKĄ FIRMY TRYNET.PL.
Materiały zawarte w serwisie są objęte prawem autorskim.
Ich kopiowanie, powielanie bądź rozprowadzanie bez zgody Wydawnictwa jest zabronione.
Kontakt z wydawnictwem
EsensjaPolterBoard TimesWydawnictwo PentaklRebel.plBoardGames FactoryTrefl