Oficjalna strona Wydawnictwa Pentakl
United Kingdom

remiera Racial Wars - relacja

Strona główna  »  Lista newsów  »  Treść newsa

W rozwinięciu znajdziecie relację z premiery gry Racial Wars z punktu widzenia uczestników oraz jej organizatorów.

Relacja wydawnictwa

Gra Racial Wars na premierowym spotkaniu odniosła swój pierwszy mały sukces. Od 11 godziny do 17 gracze grali, grali i jeszcze raz grali. Po zapoznaniu się z zasadami gry bardzo szybko wciągnęli się w wir rozgrywek, a wszystkie wątpliwości, które pojawiały się w czasie gry od razu były rozwiewane przez pracowników Wydawnictwa jak i przez samego autora gry.

Na starcie każdy dostawał picie (upał był nieziemski), możliwość wybrania talii do grania i chętnych ludzi do pomocy. Gracze wypełniali swoje karty gracza, w których podczas całego spotkania zapisywali wszystkie swoje wyniki.

O 13:00 rozpoczął się turniej, w którym wzięli udział wszyscy chętni, a nagrodą był zestaw bitewny Racial Wars. Oprócz tego pozostali gracze biorący udział w turnieju na zakończenie wybierali sobie karty metodą draftową.

Dodatkowo w ciągu tych paru godzin, każdy uczestnik miał możliwość zagrania z autorem gry, a po wygraniu partii otrzymywał 4 losowo wybrane karty.

Na zakończenie spotkania zostały podliczone wygrane zdobyte przez wszystkich graczy - grę Eclipse otrzymał Jakub za największą ilość wygranych w ciągu dnia (5), a w losowaniu spośród wypełnionych kart nagrodę Carcassonne otrzymał Kamil.

Tylko w czasie spotkania można było zakupić grę po promocyjnych cenach. Zestaw bitewny cieszył się największą popularnością.

W czasie całego spotkania gościliśmy zespół z Boardgames Factory, którym dziękujemy za wsparcie.

Z naszej strony chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim graczom, którzy nie tylko przyjechali pograć, ale również przywieźli ze sobą cenne uwagi i spostrzeżenia.

Oczami Jakuba

Po przeczytaniu instrukcji lekko się zawiodłem. Sporo niejasności, zasady niby w porządku, ale w wielu punktach nie byłem pewny, czy dobrze rozumiem twórców. Gdyby tego było mało, wyraźne błędy w zasadach (zarówno edytorskie jak i dotyczące mechaniki), bardzo mnie raziły. Ale jako, że napaliłem się na nową karciankę i to jeszcze polskiej produkcji, postanowiłem wybrać się do Gliwic, aby osobiście zapytać autorów i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jeśli chodzi o organizację imprezy, to naprawdę byłem BARDZO zadowolony. Jak tylko wszedłem na salę dostałem coś do picia, talię, którą mogę zagrać i ofertę wytłumaczenia zasad. Nie czekając długo, otworzyłem pudełko, usiadłem do pierwszej rozgrywki. Zaczęła się trochę ślamazarnie, same drogie karty, nic nie mogę dograć, czuję się trochę zdegustowany. Aż tu nagle przychodzi 4 tura, nagle jest masa opcji do wyboru, żadna z nich na pierwszy rzut oka nie wydaje się wyraźnie lepsza od innej, jest się nad czym zastanawiać, jest z czego wybierać. W trakcie rozgrywki moje odczucia jedynie się poprawiały. Po pierwszej rozgrywce zdecydowałem się na kupno 2 talii Savandów, aby mieć możliwość manipulacji budową talii (miałem ochotę na pogranie czymś agresywnym, więc wyciągnąłem drogie karty, dopchnąłem czymś tańszym). Kolejne rozgrywki były coraz bardziej zachęcające. Interakcje między kartami, możliwość szybkiego reagowania na zagrania przeciwnika nadają grze dynamizmu i uważam, że wraz z kolejnymi dodatkami można z mechaniki wyciągnąć bardzo dobrą grę.

Jedyne co mnie rozczarowało, to już omawiana wcześniej instrukcja, radzę poczekać na zapowiedzianą erratę/FAQ, co by się nie zniechęcać na starcie. Jeszcze o jednym nie powiedziałem, o wyglądzie kart. Layout kart naprawdę mi się podoba, jest bardzo ładny i czytelny, nie ma się do czego przyczepić. Podsumowując: instrukcja do poprawy i będziemy mieć ciekawą grę za niewielkie pieniądze.

Polecam.

Oczami Ani

Byłam bardzo ciekawa wyglądu kart, strona gry podobała mi się niesamowicie, miałam nadzieję, że same karty nie zawiodą. I nie zawiodły, wręcz urzekły (z niecierpliwością czekam na nowe talie). Aby nie rozpraszać się w czasie gry najpierw pooglądałam je dokładnie przed rozgrywką (choć mimo wszystko nie udało mi się - zachwycałam się szczegółami praktycznie co kartę). Gratulacje dla grafików!

Zasady gry przejrzyste, osoba mi towarzysząca nie grała nigdy wcześniej w tego typu grę miała jedynie pytania typowe dla początkującego. Wygląd instrukcji też mnie zachwycił, nie jest to typowa zwykła kartka, w książeczce wszystko jest pogrupowane, nie miałam problemu ze znalezieniem potrzebnych mi informacje, choć oczywiście szybciej było po prostu zapytać.

Co do szczególików całego spotkania: nie trzeba było martwić się o drobnostki typu counterki (pięknie pojemniki!), dostępna woda ratowała w ten upalny dzień, pracownicy Wydawnictwa bardzo cierpliwi, odpowiadali z uśmiechem nawet pytanie zdane po raz kolejny, tak więc nawet początkujący mógł czuć się komfortowo wśród starych wyjadaczy.

Zdjęcia

Zdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gryZdjęcie z premiery gry
Premiera Racial Wars - relacja

Ostatnie newsy

Racial Wars - rozgrywka wielo-osobowa

Zasady rozgrywek dwu- oraz trzy-osobowych.

[2012-11-11 20:20] Opublikowany ponad 12 lat temu

Turniej na konwencie Baltikon

Kolejny turniej Racial Wars w Gdańsku zakończony.

[2012-11-01 18:20] Opublikowany ponad 12 lat temu

Baltikon 2012 - turniej Racial Wars

Turniej Racial Wars odbędzie się 13 października w trakcie trwania konwentu Baltikon, który będzie odbywać się w Gdańsku na ul. Polanki 124 w szkole OLPI.

[2012-09-30 20:10] Opublikowany ponad 12 lat temu

Wyniki Grojkonowego turnieju

Rankingi turniejowe zostały uzupełnione o partie rozegrane na Grojkonie.

[2012-09-30 18:10] Opublikowany ponad 12 lat temu

Zmiany w Racial Wars i nowe materiały

Obszerne sprowzdanie z zakresu zmian jakie zostały wprowadzone do gry Racial Wars oraz trochę nowych materiałów i informacji

[2012-09-16 13:07] Opublikowany ponad 12 lat temu

Wydawnictwo Pentakl na Grojkonie

Trzy dni doskonałej zabawy, Graham Masterton oraz zmiany w Racial Wars.

[2012-09-15 13:30] Opublikowany ponad 12 lat temu

Drugi turniej w Gdańsku zakończony

W rozwinięciu znajdziecie relację z drugiego turnieju RW w Gdańsku.

[2012-09-04 21:30] Opublikowany ponad 12 lat temu

Rozwiązanie mini-konkursu

Znamy już zwycięzców mini-konkursu Racial Wars.

[2012-09-02 19:03] Opublikowany ponad 12 lat temu

Mini-konkurs

Odpowiedz na dwa proste pytania i zdobądź szansę na Medalion Czasu lub Języki Ognia.

[2012-08-13 18:15] Opublikowany ponad 12 lat temu

Relacja z turnieju w Gdańsku

W rozwinięciu znajdziecie relację z wczoraj zakończonego turnieju w Gdańsku.

[2012-08-12 13:00] Opublikowany ponad 12 lat temu
©2011-2012 Wydawnictwo Pentakl (Trynet.pl).
Wszystkie prawa zastrzeżone.
WYDAWNICTWO PENTAKL JEST MARKĄ FIRMY TRYNET.PL.
Materiały zawarte w serwisie są objęte prawem autorskim.
Ich kopiowanie, powielanie bądź rozprowadzanie bez zgody Wydawnictwa jest zabronione.
Kontakt z wydawnictwem
EsensjaPolterBoard TimesWydawnictwo PentaklRebel.plBoardGames FactoryTrefl