Oficjalna strona Wydawnictwa Pentakl
United Kingdom

ydawnictwo Pentakl na Grojkonie

Strona główna  »  Lista newsów  »  Treść newsa

Trzy dni doskonałej zabawy, Graham Masterton oraz zmiany w Racial Wars.

Rok 2012, Bielsko-Biała, Piątek 7 Września - rozpoczyna się 3-dniowy coroczny konwent Grojkon. Cztery piętra zabawy. Pierwsze piętro - wystawcy. Drugie piętro - RPG. Trzecie piętro - blok literacki. Czwarte piętro – to co najciekawsze, czyli turnieje. W sobotę o 9:00 dojeżdżamy do Bielska w trzy osobowym składzie. Na wstępie pobranie identyfikatorów, wypełnienie ich oraz pobranie planów konwentu. Po chwili na ustalenie z organizatorami, gdzie możemy się rozłożyć, ustawiamy stanowisko i już po 15 minutach jesteśmy gotowi do pokazywania uczestnikom konwentu gry karcianej Racial Wars.

Z ciekawostek, można nadmienić, że naprzeciw budynku, w którym odbywał się konwent można było zobaczyć obozowisko US Army, a co cierpliwsi mogli zobaczyć strzelanie ze średniowiecznych armat.

Grojkon 1

Nasze stanowisko

Na naszym stanowisku można było nabyć grę w super promocyjnych cenach: 60zł za zestaw bitewny z 4 losowymi kartami, 30zł za zestaw lidera z 2 losowymi kartami. Ponadto, każdy kto chciał mógł usiąść i nauczyć się grać w Racial Wars, korzystając z pomocy obsługi stanowiska.

Grojkon 2Grojkon 3

Turniej Wojen Ras

Turniej organizowany przez wydawnictwo rozpoczął się o godz. 12 i trwał ponad 3 godziny. Od 11 współpracownicy wydawnictwa tłumaczyli zasady rozgrywki dla uczestników turnieju.

W rundzie brało udział 12 graczy, którzy rozegrali 4 rundy metodą SWISS. Każdy z uczestników otrzymał darmową talię, którą rozegrał wszystkie partie. W czasie trwania turnieju sędzia odpowiadała na każde pytania związane z zasadami gry, tak aby rozwiać wszystkie wątpliwości graczy.

Po czterech rundach wyłonił się zwycięzca, został nim Michał Torba. Ponieważ 3 osoby zdobyły taką samą liczbę punktów na drodze losowania został wyłoniony gracz zdobywający drugie miejsce oraz dwóch graczy zdobywających ex aequo miejsce trzecie. Nagrodami w turnieju były: 1 miejsce zestaw bitewny "Lot nad pustynią" oraz wybrany zestaw lidera; 2 miejsce zestaw bitewny "Lot nad pustynią"; 3 miejsce wybrany zestaw lidera. Dodatkowo od organizatorów konwentu za zdobyte miejsca zostały przydzielone bony z walutą Grojkonu.

Grojkon 4Grojkon 5Grojkon 6

Spotkanie z Sebastianem Grabskim

Władca Areny

Mieliśmy również przyjemność wymienić kilka zdań z twórcą "Władcy areny", Sebastianem Grabskim. Jego gra opiera się na ciekawej mechanice, jest świetnie wykonana i niezwykle grywalna. Polecamy wszystkim produkt Sebastiana.

Graham Masterton tuż obok naszego stanowiska

Ułożenie naszego stanowiska było na tyle szczęśliwe, że tuż obok Graham Masterton miał swoje stanowisko, na którym spotykał się z fanami. Poniżej kilka fotek Grahama rozdającego autografy.

Grojkon 7Grojkon 8Grojkon 9

Nasze stanowisko na pierwszym planie oraz Graham Masterton rozdający autografy w tle.

Grojkon 10Grojkon 11

Łukasz z Grahamem Mastertonem.

Grojkon 12

Zmiany w Racial Wars i plany na przyszłość

Grojkon, był pierwszym miejscem w jakim gracze dowiadywali się o kluczowych zmianach w odniesieniu do gry karcianej Racial Wars. Więcej o tym będziemy pisać w osobnym sprawozdaniu, teraz nadmienię tylko główne założenia.

Od ponad roku badaliśmy polski i nie tylko, rynek wytwórców opakowań foliowych, aby znaleźć rozwiązanie na produkcję boosterków, czyli losowych zestawów dodatkowych. Losowe zestawy dodatkowe to kwintesencja każdej kolekcjonerskiej gry karcianej, stąd nasze wysiłki, aby znaleźć wytwórcę, który w wysokiej jakości i przyjaznej cenie spełnił by nasze oczekiwania. Ostateczne rezultaty poszukiwań nie pozwalają na zastosowanie zaproponowanych nam rozwiązań ze względu na niską jakość zadruku folii lub wysoką cenę przy produkcjach niskonakładowych.

Opakowania zastępcze wobec opakowań foliowych stosowane w innych produktach do wytwarzania losowych zestawów dodatkowych nie są dla nas satysfakcjonujące, dlatego też, już na początku analiz strategicznych dla gry Racial Wars odrzuciliśmy je.

Koniec końców, dochodzimy do wniosku, a w konsekwencji podejmujemy taką decyzję, że gra Racial Wars będzie wydawana w podobnym formacie do gier karcianych wydawnictwa Fantasy Flight Games – LCG. Jednakże, tu natrafiamy na kolejny problem, ponieważ skrót LCG oraz jego rozwinięcie jest chronione prawem i nie wolno nam go używać – dlatego Racial Wars powróci do pierwotnego nazewnictwa tzn. Racial Wars: Gra Karciana.

Oficjanie: Od dnia 08 września Racial Wars nie jest kolekcjonerską grą karcianą, a jest grą karcianą, do której systematycznie będą wydawane nowe edycje w skład, których będą wchodzić talie startowe oraz dodatki, których zawartość będzie predefiniowana i znana graczom w dniu oddania ich do sprzedaży. Więcej szczegółów na temat filozofii składania dodatków i ich zawartości już wkrótce.

Kolejna zmiana to zmiana w pierwszej edycji – Narodzinach Liderów. Do 4 ras, które będą się w niej zawierać, dołączona zostanie 13 rasa – neutralni Wasale. Karty tej rasy, mogą być dołączane do wszystkich ras, bez konieczności posiadania odpowiedniego sztandaru. Ponadto, edycja pierwsza miała zawierać 4 sztandary – po jednym na rasę. Będzie zawierać 8 sztandarów – po dwa na rasę.

Powyższe zmiany, zostają wprowadzone, jako ukłon w kierunku graczy i uwzględniają wielomiesięczne zbiory uwag i analiz. Spowodują one znaczną integrację poszczególnych komponentów gry i wpłyną pozytywnie na rywalizację. Oczywiście, jak zwykle, czekamy na wasze uwagi i sugestie.

Ostatnie newsy

Racial Wars - rozgrywka wielo-osobowa

Zasady rozgrywek dwu- oraz trzy-osobowych.

[2012-11-11 20:20] Opublikowany ponad 12 lat temu

Turniej na konwencie Baltikon

Kolejny turniej Racial Wars w Gdańsku zakończony.

[2012-11-01 18:20] Opublikowany ponad 12 lat temu

Baltikon 2012 - turniej Racial Wars

Turniej Racial Wars odbędzie się 13 października w trakcie trwania konwentu Baltikon, który będzie odbywać się w Gdańsku na ul. Polanki 124 w szkole OLPI.

[2012-09-30 20:10] Opublikowany ponad 12 lat temu

Wyniki Grojkonowego turnieju

Rankingi turniejowe zostały uzupełnione o partie rozegrane na Grojkonie.

[2012-09-30 18:10] Opublikowany ponad 12 lat temu

Zmiany w Racial Wars i nowe materiały

Obszerne sprowzdanie z zakresu zmian jakie zostały wprowadzone do gry Racial Wars oraz trochę nowych materiałów i informacji

[2012-09-16 13:07] Opublikowany ponad 12 lat temu

Wydawnictwo Pentakl na Grojkonie

Trzy dni doskonałej zabawy, Graham Masterton oraz zmiany w Racial Wars.

[2012-09-15 13:30] Opublikowany ponad 12 lat temu

Drugi turniej w Gdańsku zakończony

W rozwinięciu znajdziecie relację z drugiego turnieju RW w Gdańsku.

[2012-09-04 21:30] Opublikowany ponad 12 lat temu

Rozwiązanie mini-konkursu

Znamy już zwycięzców mini-konkursu Racial Wars.

[2012-09-02 19:03] Opublikowany ponad 12 lat temu

Mini-konkurs

Odpowiedz na dwa proste pytania i zdobądź szansę na Medalion Czasu lub Języki Ognia.

[2012-08-13 18:15] Opublikowany ponad 12 lat temu

Relacja z turnieju w Gdańsku

W rozwinięciu znajdziecie relację z wczoraj zakończonego turnieju w Gdańsku.

[2012-08-12 13:00] Opublikowany ponad 12 lat temu
©2011-2012 Wydawnictwo Pentakl (Trynet.pl).
Wszystkie prawa zastrzeżone.
WYDAWNICTWO PENTAKL JEST MARKĄ FIRMY TRYNET.PL.
Materiały zawarte w serwisie są objęte prawem autorskim.
Ich kopiowanie, powielanie bądź rozprowadzanie bez zgody Wydawnictwa jest zabronione.
Kontakt z wydawnictwem
EsensjaPolterBoard TimesWydawnictwo PentaklRebel.plBoardGames FactoryTrefl