Oficjalna strona Wydawnictwa Pentakl
United Kingdom

miany w Racial Wars i nowe materiały

Strona główna  »  Lista newsów  »  Treść newsa

Obszerne sprowzdanie z zakresu zmian jakie zostały wprowadzone do gry Racial Wars oraz trochę nowych materiałów i informacji

Boosterki i kolekcjonerskość gry

Od ponad roku badaliśmy polski i nie tylko, rynek wytwórców opakowań foliowych, aby znaleźć rozwiązanie na produkcję boosterków, czyli losowych zestawów dodatkowych. Losowe zestawy dodatkowe to kwintesencja każdej kolekcjonerskiej gry karcianej, stąd nasze wysiłki, aby znaleźć wytwórcę, który w wysokiej jakości i przyjaznej cenie spełnił by nasze oczekiwania. Ostateczne rezultaty poszukiwań nie pozwalają na zastosowanie zaproponowanych nam rozwiązań ze względu na niską jakość zadruku folii lub wysoką cenę przy produkcjach niskonakładowych.

Opakowania zastępcze wobec opakowań foliowych stosowane w innych produktach do wytwarzania losowych zestawów dodatkowych nie są dla nas satysfakcjonujące, dlatego też, już na początku analiz strategicznych dla gry Racial Wars odrzuciliśmy je.

Racial Wars grą karcianą w formacie podobnym do LCG

Koniec końców, dochodzimy do wniosku, a w konsekwencji podejmujemy taką decyzję, że gra Racial Wars będzie wydawana w podobnym formacie do gier karcianych wydawnictwa Fantasy Flight Games, czyli LCG. Jednakże, tu natrafiamy na kolejny problem, ponieważ skrót LCG oraz jego rozwinięcie jest chronione prawem i nie wolno nam go używać – dlatego Racial Wars powróci do pierwotnego nazewnictwa tzn. Racial Wars: Gra karciana.

A więc, od dnia 08 września Racial Wars nie jest typową kolekcjonerską grą karcianą, a jest grą karcianą, do której systematycznie będą wydawane nowe edycje w skład, których będą wchodzić talie startowe oraz dodatki, których zawartość będzie predefiniowana i znana graczom w dniu oddania ich do sprzedaży.

Kolejna zmiana to zmiana w pierwszej edycji – Narodzinach Liderów. Do 4 ras, które będą się w niej zawierać, dołączona zostanie 13 rasa – neutralni Wasale. Karty tej rasy, mogą być dołączane do wszystkich ras, bez konieczności posiadania odpowiedniego sztandaru. Ponadto, edycja pierwsza miała zawierać 4 sztandary – po jednym na rasę. Będzie zawierać 8 sztandarów – po dwa na rasę.

Szczegółowy opis zmian - Edycje

Każda edycja będzie trwała rok, w założeniach od marca danego roku do marca następnego roku.

Edycje nie będą posiadały dodatków w rozumieniu kolekcjonerskich gier karcianych, tzn. osobnych, odseparowanych numerycznie zestawów kart. Będzie posiadała zestawy dodatkowe w postaci predefiniowanych zestawów kart, będących integralną częścią danej edycji.

Edycje będą posiadały ciągłą numerację kart, w zakresie kart wydawanych w zestawach bitewnych, czyli zestawach podstawowych oraz w zestawach dodatkowych. Szczegóły numeracji kart poniżej.

Każda edycja będzie wprowadzać 4 nowe rasy przez 3 lata. Gdzie pierwsza edycja wprowadza 4 rasy oraz wasali (13 rasę - neutralną).

Każda edycja będzie w miarę równo liczebnie podzielona na poszczególne rasy, żadna rasa nie będzie faworyzowana lub wycofywana, czego konsekwencją jest przyrost liczebności kart w edycji z roku na rok.

Szczegółowy opis zmian - Liczebność kart w edycji oraz ich typy

Karty w każdej edycji będą należeć do następujących typów: Karty ras, Karty wasali, Karty promocyjne i karty reklamowe. Wszystkie karty podlegają numeracji.

Liczebność kart w każdej edycji wzrośnie. I tak:

  • Pierwsza Edycja "Narodziny Liderów" - będzie liczyć 244 karty, zamiast planowanych 220.
  • Dodatek do pierwszej edycji "Wsparcie liderów" - zostaje całkowicie zlikwidowany z planów wydawnictwa.
  • • Druga Edycja "Nowa Era" oraz wszystkie następne - będą liczyć od 300-400 kart, co wynika z ilości dodatków, które zostaną dla nich wydanych, tzn. od 6-12. Ilość dodatków będzie zależała od tematyki edycji i ilości ras. A więc liczebność edycji będzie rosła z roku na rok, ponieważ każda edycja musi równo obdzielić większą ilość ras.

Każda edycja będzie posiadać lidera, siedzibę oraz lokalizacje danej rasy. Jednakże, aby urozmaicić możliwości budowania talii przez graczy, każdy lider będzie występował w dwóch wersjach posiadając różny tekst umiejętności. To samo dotyczy siedziby. Lokalizacji w danej edycji dla każdej rasy będzie przynajmniej 7.

Szczegółowy opis zmian – Karty promocyjne

Karty promocyjne będą podzielone na kilka typów: karty promocyjne zakupowe, karty promocyjne sędziowskie, karty promocyjne turniejowe.

Karty promocyjne zakupowe – to karty promocyjne, które będzie można zdobyć tylko przy zakupie zestawu bitewnego w sklepie wydawnictwa lub podczas konwentów, pokazów.

Karty promocyjne sędziowskie – to karty promocyjne, które otrzymywać będą tylko sędziowie, za organizację, prowadzenie i sędziowanie turniejów.

Karty promocyjne turniejowe – to karty, które otrzymywać będą zwycięzcy turniejów.

Karty promocyjne będą się zmieniać z każdą edycją, ale również podczas jej trwania.

Szczegółowy opis zmian - Zestawy liderów

Zestawy liderów zainicjowane w Pierwszej Edycji, zostają całkowicie wycofane. Nie będę wydawane. Edycja będzie składać się zawsze z dwóch zestawów bitewnych, nazywanymi również podstawkami rasowymi, zawierającymi zawsze dwie rasy oraz zestawów dodatkowych.

Szczegółowy opis zmian - Numeracja kart i dodatków

Przyjęty standard numeracji kart, nie ulega zmianie, tzn. pozostaje w formie EE.DD/NRK, gdzie EE to numer edycji, DD - to numer dodatku a NRK - to numer karty.

Karty wydawane w zestawach bitewnych, czyli podstawkach rasowych otrzymywać będą pierwszy numer dodatku. Dodatki będą otrzymywały kolejne numery zgodnie z ich czasem publikacji.

Karty w edycji nadal będą układane rasami, a więc może się zdarzyć, że karty z dodatków będą miały mniejszy numer karty niż karty z podstawki innej rasy. Przykład:

Karta z drugiego dodatku rasy smoków może mieć numer: 1.3./051, a karta z podstawki, np. lider Savandów ma numer: 1.1/054. Wynika to właśnie z faktu układania numeracji kart rasami w obrębie całej edycji.

Szczegółowy opis zmian - Zawartość zestawów bitewnych oraz zestawów dodatkowych

Zawartość zestawów bitewnych, czyli podstawek rasowych nie ulegnie zmianie, tzn. nadal będą zawierać dwie 55-kartowe talie składające się z 32 różnych kart.

Zawartość dodatków będzie składana wg następujących kryteriów:

  • Całkowita liczba kart w dodatku to 53 karty.
  • Liczba różnych kart w dodatku to 20 kart.
  • Powtarzalność karty w dodatku będzie się wahać od 1 sztuki do 4 sztuk. Wynikać to będzie z przynależności tematycznej danej karty, wobec tematu dodatku.

Zawartość zestawów bitewnych i dodatkowych będzie upubliczniana najpóźniej w dniu premiery dodatku.

Szczegółowy opis zmian - formaty pudełek

Zestawy bitewne będą wydawane w pudełku o formacie dotychczas stosowanym, jednakże o zmniejszonym wymiarze. Wymiar ten jest nieznacznie zmniejszony.

Zestawy dodatkowe wydawane będą na wzór zestawów dodatkowych FFG, czyli w pudełeczku z zawieszką. Zapewni to jednolitość wyglądu opakowań na waszych półkach z grami.

Szczegółowy opis zmian - Terminy wydań

Oba zestawy bitewne będą wydawane w marcu, każdego roku, lub jeżeli zaistnieje taka potrzeba w marcu i wrześniu, jednakże będziemy starać się unikać tej drugiej wersji.

Zestawy dodatkowe będą wydawane co miesiąc jeden, z wyjątkiem miesięcy, kiedy publikowane są zestawy bitewne.

Nowe materiały

Poniżej prezentujemy wam wersje robocze kart przygotowywanych do zestawu bitewnego ludzi i wampirów oraz pierwszego zestawu dodatkowego.

Nowe materiały 1Nowe materiały 2Nowe materiały 3

W pierwszej edycji planowane są 4 dodatki:

  • Zapomniane wezwania
  • W cieniu obrońców
  • Czarne królestwa
  • Wyczekując świtu

Podsumowanie

Zmiany te wprowadzane są w początkowym stadium istnienia gry na rynku, a więc odbywają się bez szkody dla gry i graczy.

Powyższe zmiany, zostają wprowadzone, jako ukłon w kierunku graczy i uwzględniają wielomiesięczne zbiory uwag i analiz. Spowodują one znaczną integrację poszczególnych komponentów gry i wpłyną pozytywnie na rywalizację. Oczywiście, jak zwykle, czekamy na wasze uwagi i sugestie.

Ostatnie newsy

Racial Wars - rozgrywka wielo-osobowa

Zasady rozgrywek dwu- oraz trzy-osobowych.

[2012-11-11 20:20] Opublikowany ponad 11 lat temu

Turniej na konwencie Baltikon

Kolejny turniej Racial Wars w Gdańsku zakończony.

[2012-11-01 18:20] Opublikowany ponad 11 lat temu

Baltikon 2012 - turniej Racial Wars

Turniej Racial Wars odbędzie się 13 października w trakcie trwania konwentu Baltikon, który będzie odbywać się w Gdańsku na ul. Polanki 124 w szkole OLPI.

[2012-09-30 20:10] Opublikowany ponad 12 lat temu

Wyniki Grojkonowego turnieju

Rankingi turniejowe zostały uzupełnione o partie rozegrane na Grojkonie.

[2012-09-30 18:10] Opublikowany ponad 12 lat temu

Zmiany w Racial Wars i nowe materiały

Obszerne sprowzdanie z zakresu zmian jakie zostały wprowadzone do gry Racial Wars oraz trochę nowych materiałów i informacji

[2012-09-16 13:07] Opublikowany ponad 12 lat temu

Wydawnictwo Pentakl na Grojkonie

Trzy dni doskonałej zabawy, Graham Masterton oraz zmiany w Racial Wars.

[2012-09-15 13:30] Opublikowany ponad 12 lat temu

Drugi turniej w Gdańsku zakończony

W rozwinięciu znajdziecie relację z drugiego turnieju RW w Gdańsku.

[2012-09-04 21:30] Opublikowany ponad 12 lat temu

Rozwiązanie mini-konkursu

Znamy już zwycięzców mini-konkursu Racial Wars.

[2012-09-02 19:03] Opublikowany ponad 12 lat temu

Mini-konkurs

Odpowiedz na dwa proste pytania i zdobądź szansę na Medalion Czasu lub Języki Ognia.

[2012-08-13 18:15] Opublikowany ponad 12 lat temu

Relacja z turnieju w Gdańsku

W rozwinięciu znajdziecie relację z wczoraj zakończonego turnieju w Gdańsku.

[2012-08-12 13:00] Opublikowany ponad 12 lat temu
©2011-2012 Wydawnictwo Pentakl (Trynet.pl).
Wszystkie prawa zastrzeżone.
WYDAWNICTWO PENTAKL JEST MARKĄ FIRMY TRYNET.PL.
Materiały zawarte w serwisie są objęte prawem autorskim.
Ich kopiowanie, powielanie bądź rozprowadzanie bez zgody Wydawnictwa jest zabronione.
Kontakt z wydawnictwem
EsensjaPolterBoard TimesWydawnictwo PentaklRebel.plBoardGames FactoryTrefl