Oficjalna strona Wydawnictwa Pentakl
United Kingdom

moki

Strona główna  »  Rasy  »  Smoki
Smoki

Smoki to rasa dzikich bestii zamieszkujących wysokie góry świata Ithilion. Ponieważ Elerter –anioł stwórca długo trzymał swoje nasiono w swych skrzydłach zanim oddał je ziemi, smoki stały się prawie nieśmiertelne. Nikt tak naprawdę nie wie ile żyją te wielkie bestie, ponieważ na ich ciele nie ma oznak starości czy zmęczenia. Ich skóra jest twarda jak kamień, wzrok dostrzeże nawet najdalsze zakamarki, a ogień, który wydobywa się z ich pyska trudny jest do ugaszenia.

Po przebudzeniu się w nowym świecie smoki wybrały sobie miejsca na legowisko w górskich jaskiniach. Jaskinie położone były w różnych miejscach gór. Jedne znajdywały się na wysokich szczytach, gdzie śniegi pokrywały całą ziemię - w nich znalazły schronienie białe smoki, wspaniali obserwatorzy. Niebieskie smoki ukryły się za wodospadami, które głośnym trzaskiem spadały w dół, jeszcze inne, smoki zielone upodobały sobie jaskinie ukryte w gęstym lesie. Czerwone smoki najdziksze ze wszystkich oddaliły się od gór swojego władcy i zamieszkiwały góry w drugiej stronie świata tuż obok siedzib krasnoludów. Złote smoki, które swą mądrością przewyższały swych braci spoczęły w jaskiniach górskich obok siedziby swego władcy Or’grakruna by swoją radą wiernie mu służyć.

Artwork

Smoki

Metryka

Symbol:SmokiSmoki
Runa:Smoki
Anioł stwórca:Elerter
Umiejętności:Latanie X
Kontratak
Wartownik
Kolor:Czerwony
Smoki

Lider

Or'grakrun

Władcą wszystkich smoków jest Or'grakrun – czarny smok, ulubione dziecko Elertera. To on tchnął mu myśl, że będzie panem przestworzy i tak też było dopóki aniołowie nie zeszły do środkowej warstwy świata Ithilion.

Or'grakrun
» metryka lidera

Siedziba

Carvia

Wulkan Carvia jest najgorętszym wzniesieniem w środkowej warstwie świata Ithilion. Lawa drzemiąca w nim sieje postrach wśród istot zamieszkujących pobliskie tereny. Wejście do siedziby Or'grakruna jest niedostępne i mroczne, strzegą go wielkie smoki wykute z najtwardszego kamienia.

Carvia
» więcej o świecie Ithilion

Produkty

Or'grakrunOr'grakrun - zestaw lidera

Zestaw lidera "Or'grakrun" to zestaw zawierający talię Smoków opartą na czarnym smoczym liderze Or'grakrunie.

» więcej
Lot nad pustyniąLot nad pustynią - zestaw bitewny

"Lot nad pustynią" to zestaw bitewny do gry Racial Wars, w którym znajdują się dwie 55-kartowe talie ras Smoków i Savandów. Zestaw ten jest w pełni samodzielną grą.

» więcej

Specyfikacja

©2011-2012 Wydawnictwo Pentakl (Trynet.pl).
Wszystkie prawa zastrzeżone.
WYDAWNICTWO PENTAKL JEST MARKĄ FIRMY TRYNET.PL.
Materiały zawarte w serwisie są objęte prawem autorskim.
Ich kopiowanie, powielanie bądź rozprowadzanie bez zgody Wydawnictwa jest zabronione.
Kontakt z wydawnictwem
EsensjaPolterBoard TimesWydawnictwo PentaklRebel.plBoardGames FactoryTrefl